AAA
Parafialny Zespół Caritas Barnimie

BAL CHARYTATYWNY

 

 balonyy.jpg [196x200]Bale charytatywne to nasza coroczna impreza, podczas której udaje się nam zebrać środki dla najbardziej imagess.jpg [225x225]potrzebujacych...

 

 

 

 


 

ROK 2014

image39.jpg [800x600]XV –Jubileuszowy Bal Charytatywny organizowany przez Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu to już historia, ale przybliżmy naszym czytelnikom, cóż takiego działo się w tym roku na naszym Balu….

8 lutego 2014 r. w odnowionej sali biesiadnej Drawieńskiego Ośrodka Kultury w Drawnie odbył się XV-Jubileuszowy Bal Charytatywny. Organizatorem balu był Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu. Honorowy patronat nad balem sprawowali Ks. kan. Maciej Szmuc dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej i Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski. Na balu byli obecni również: wicestarosta choszczeński p. Bogdan Brzustowicz, przewodniczący rady powiatu p. Tadeusz Puczyńsk, Przewodnicząca Rady Miejskiej w Choszcznie p. Mariola Kołodko i członek zarządu Powiatu p. Konrad Bil. Na balu miło spędzali czas Goście ze Szczecina, Barlinka, Choszczna, Recza, Drawna i Świnoujścia. Bal rozpoczął się bardzo uroczyście - przełożony Parafialnego Zespołu Caritas w Barnimiu p. Andrzej Konopelski powitał wszystkich gości a następnie przedstawił roczne sprawozdanie z wydatkowanych funduszy, zgromadzonych  podczas  poprzedniego balu.

Następnie członkowie Kapituły Statuetki Barnima wręczyli Filantropy i statuetki. W tym roku Kapituła wyróżniła złotym Filantropem za hojność p. Katarzynę i Andrzeja Chmielewskich z Kiełpina, a platynowe Filantropy otrzymali p. Mariola i Andrzej Komarzańscy z Drawna, p. Aleksandra Izydorczyk i p. Artur Topka z Podegrodzia. Główne wyróżnienie, Statuetkę Barnima, otrzymali p. Izabela i Piotr Nahorscy z Piasecznika oraz p. Ewa i Marek Miłaszewscy z Drawna. Statuetki Par Tanecznych, za udział we wszystkich balach, otrzymali p. Barbara i Jan Mateuszczyk ze Szczecina i p. Anna i Eugeniusz Meisinger z Barlinka. Za udział w 12 balach Statuetkę Pary Tanecznej otrzymali p. Mariola i Andrzej Komarzańscy z Drawna. Miłym akcentem był również fakt wręczenia nagrody biskupa Andrzeja Dzięgi, statuetką Betlejemskie Serce, które dla p. Anny i Eugeniusza Meisingera z Barlinka wręczył ks. kan. Maciej Szmuc, który również dokonał otwarcia XV Balu. 

Pomimo słabej frekwencji, wszyscy Goście obecni na balu bawili się rewelacyjnie! Gościem specjalnym Balu był chór „Halka” z Barlinka, który swoim występem uświetnił nasz szczególny jubileusz. Chór, pod kierownictwem muzycznym pana Ireneusza Zagaty  i dyrygenta chóru pani Joanny Solińskiej, zaprezentował nam ponad godzinny koncert, nagrodzony gromkimi brawami. Wspaniały repertuar wprowadził nas w  klimaty muzyki rozrywkowej, poważnej i operetkowej. W podziękowaniu za występ, przełożony PZ Caritas w Barnimiu p. Andrzej Konopelski, wręczył kierownikowi panu Ireneuszowi Zagacie pamiątkową statuetkę. Po zakończonym koncercie, na  parkiet wyszli wszyscy uczestniczy balu, którym do samego rana przygrywał rewelacyjnie, 5-cio osobowy zespół rodzinny „Pięciolinia” z Pełczyc. Zespół porywał wszystkich do tańca a trzy piękne  dziewczyny od vokalu fantastycznie śpiewały, występy wspierał brata „klawiszowiec” i ojciec gitarzysta.

 Po 22.00 nastąpiła przerwa w zabawie, a rozpoczęła się Wielka Aukacja!

Licytowano różne przedmioty od złotej biżuterii po obrazy, grafiki, nalewki, a także szczególne dary od Prezydentów RP i Premiera oraz wielu, wielu innych ludzi dobrej woli. Po przeprowadzonej aukcji, okazało się, iż zebrano 17.000,- zł, ale jeszcze zostały niektóre drobniejsze przedmioty. W związku z powyższym na prośbę samych Balowiczów nastąpił ciąg dalszy licytacji!

 Aby zwiększyć powyższą kwotę, kilkuosobowa grupa fantastycznych ludzi założyła spółkę! Ta wspaniała „Spółdzielnia” wykupiła w bardzo humorystyczny sposób pozostałe artykuły!

Po ukończonej drugiej licytacji i ponownym podliczeniu okazało się iż zebrano 21.500,-zł!

 Najdrożej został zlicytowany 12 gramowy złoty pierścionek, który sprzedano za 2.800,-zł. Świetnie licytowały się rzeczy od najważniejszych ludzi w państwie. Filiżanka pozłacana 24 karatowym złotem od p. Premiera RP Donalda Tuska została zlicytowana za 1.000zł, Konstytucję RP z dedykacją od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego zlicytowano za 1.000zł, długopis od Prezydenta z napisem Bronisław Komorowski sprzedano za 700 zł. Książka prezydenta Lecha Wałęsy z autografem uzyskała cenę 300 zł, trzydniowy wyjazd do Brukseli ufundowany przez europosła do Parlamentu Europejskiego Bogusława Liberadzkiego wylicytowano za 1.000,-zł., czołg w szklanej oprawie od posła na sejm RP p. Stanisława Wziątka zlicytowano za 400,-zł, obraz – grafika przedstawiająca teatr w Szczecinie (dar od Marszała woj. Zachodniopomorskiego p. Olgierda Geblewicza) wykupiono za 1.000 zł. Za bardzo cobrą cenę zlicytowano 12 wycofanych z obiegu akcji amerykańskich, za  które nowy właściciel wyłożył 1.000zł.

Hitem  balu była licytacja czerwonej muchy prowadzącego! Zakupiono ją za kwotę 500 zł…. Zabawa była tak przednia, że Uczestnicy balu chcieli także zlicytować także buty prowadzącego…. Jedna z Pań pod wpływem emocji oddała swój pierścionek, który sprzedano za 500 zł. Licytowano wiele różnych przedmiotów… od kosza pełnego niespodzianek po monety i medale. Na aukcji była również oferta mistrza polski PZŁ p. Henryka Mazurczaka z Choszczna, obejmowała ona udział w polowaniu indywidualnym na lisy z wabikiem - co znalazło swojego nabywcę za 300 zł.

W trakcie balu komisja w pięcioosobowym składzie - zespół Pięciolinia, wybrali króla i królową Balu. Po różnych tańcach obowiązkowych takich jak walc, tango był także czas na tańce rockowe i dyskotekowe. Komisja jednogłośnie stwierdziła, iż za wrażenie artystyczne i dynamikę w tańcu, królem i królową balu zostanie p. Aleksandra Izydorczyk  i p. Artur Topka, drugą parą była p. Anna i Eugeniusz Meisinger. Obie pary można obejrzeć na zdjęciach pod artykułem lub w galerii zdjęć z XV Balu.

Ostatnim punktem naszego Jubileuszowego Balu było przekazanie pięknego tortu, sponsorowanego przez piekarnię  u Jana w Drawni - pana Andrzeja Rusina, dla dzieci ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Niemieńsku. Tort został przekazany na ręce Pani dyrektor Agnieszki Korzeniewskiej. Dzieciom życzymy smacznego!

 Kończąc artykuł nie mówimy do zobaczenia za rok, gdyż nie wiadomo czy kolejne bale jeszcze się odbędą. Tym wszystkim cudownym ludziom, którzy byli z nami od samego początku i tym, którzy dopiero zaczęli, składamy serdeczne podziękowania za udział w Balu.

Zebraliśmy 21 500 zł!

Dziękujemy za waszą dobroć, hojność, za super zabawę! Życzymy wam zdrowia, samych pięknych i radosnych chwil w życiu osobistym!

Caritas Barnimie

 

A oto nasi Sponsorzy XV-Jubileuszowego Balu Charytatywnego:

 

1.Urząd Miejski w Drawnie

2.Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Choszcznie

3.Lewiatan Zachód-Szczecin

4.Piekarnia u Jana –Andrzej Rusin Drawno

Darczyńcy różnych przedmiotów:

 1. Prezydent RP Bronisław Komorowski
 2. Prezydent Aleksander Kwaśniewski
 3. Prezydent Lech Wałęsa
 4. Premier RP Donald Tusk
 5. Europoseł do Parlamentu Europejskiego Bogusław Liberadzki
 6. Poseł na Sejm RP Stanisław Wziątek
 7. Marszałek Województwa Zachodniopom. Olgierd Geblewicz
 8. Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski
 9. Starostwo Powiatowe w Choszcznie
 10. Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie
 11. Moda & Kawa Aneta Chwiłkowska  Kalisz Pom.
 12. Jolanta i Jerzy Klimek-Szczecin
 13. Magdalena Bącelak Niemieńsko
 14. Bogdana Winnicka Drawno
 15. Jadwiga Pilżys Zatom
 16. Tadeusz Puczyński Choszczno
 17. Ewa Miłaszewska Drawno
 18. Henryk Mazurczak Choszczno
 19. Henryk Kucharski Choszczno
 20. Bogdan Galas Drawno
 21. Artur Topka Podegrodzie.
 22. Elżbieta Toman Drawno
 23. Komarzańska Mariola Drawno
 24. Babiracka Helena Podegrodzie
 25. Konopelski Andrzej Barnimie
 26. Maćkowiak Katarzyna Konotop

 

Serdecznie dziękujemy! 

ROK 2013


img_9784.jpg [300x225]


       

Za nami ostatni weekend karnawału, w którym to Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu zorganizował już po raz XIV Bal Charytatywny. Tak jak rok temu,  odbył się  on w hotelu restauracji Solaris Lupus w Kaliszu Pomorskim.

Zanosiło się początkowo na wielką imprezę, na sto osób. Jednak, z każdym dniem, który zbliżał nas do balu, kolejni goście rezygnowali z różnych powodów... Pozostali najwytrwalsi i chyba nie żałowali swojego przybycia!

Bal zaszczycił swą obecnością ks.kanonik Maciej Szmuc – dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej, Ks.Wojciech Kozub-proboszcz parafii Barnimie, Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski z małżonką i wielu innych Gości ze Świnoujścia, Szczecina, Barlinka, Choszczna, Kalisza Pomorskiego i Drawna. Tradycją wszystkich naszych bali jest wręczenie statuetek Barnima, za wielkie serce, za bezinteresowność, za pomoc drugiemu człowiekowi. 

Kapituła w tym roku postanowiła przyznać to wyróżnienie dla Pani Haliny Magdy z Drawna oraz Państwu Bogdany i Bolesława Winnickich z Drawna. Ponadto srebrnego filantropa przyznano dla Państwa Danuty i Romana Kłoda z Barlinka. Dyplom - grawerton wręczono  Państwu Małgorzacie i Dariuszowi Rohde, za wieloletnią pomoc przy organizacji Dnia Dziecka.

Po wręczeniu wyróżnień, chwila dla podniebienia, a po obiadokolacji… DJ i wodzirej MIRON z Międzyrzecza porwał nas do Poloneza, którym rozpoczęliśmy naszą zabawę. Czas tak szybko płynął, że jeszcze człowiek się nie rozkręcił na parkiecie a tu już czas na Aukcję!


Przygotowano wiele przedmiotów na licytacje, poniżej przedstawiamy niektóre z nich zlicytowane za największe pieniądze. Hitem aukcji był obraz przywieziony z Haiti przez ks. dyrektora Caritas w Szczecinie, który został zlicytowany za 2.500 zł, kolejną super atrakcją aukcyjną były dwie akcje amerykańskie (niestety wycofane z obiegu), które zostały zlicytowane za 2.000,-zł. Za złote serduszko walentynkowe nabywca zapłacił 1.000zł. Prawdziwą perełką aukcyjną była pozłacana tablica z dzesięcioma przykazaniami, zlicytowana również za 1.000 zł. Różnorodność przedmiotów, towarów, biżuterii i dzieł sztuki, powodowało że aukcja była bardzo ciekawa. Duży kosz wędlin „OZIMEK” ufundowany przez firmę KAROTKA zlicytowano za 500 zł. Piłkę nożną z PZPN z podpisem prezesa PZPN Zbigniewa Bońka sprzedano za 600 zł, statuetkę myśliwską „Darz BÓR” od posła St. Wziątka sprzedano za 600 zł. Komplet 6 srebrnych łyżeczek znalazł nabywcę za 430 zł. Obrazy ufundowane przez panią Bogdanę Winnicką z Drawna i klub Plastyka „Impresja” z Choszczna szły za przeciętnie 480 zł. Również tort włoski  z dużą dozą alkoholu został zlicytowany za 400 zł. Zawsze świetnie sprzedawały się wyroby Pani Magdaleny Bącelak , biżuteria i szale robione z filcu, które licytowano za 500 zł. To były te najwyżej zlicytowane artykuły. Na uwagę zasługuje fakt, iż w balu wzięło udział tylko 48 osób, a ich serca biły za 100!

Dochód uzyskany z aukcji zadziwił nawet samych gości, gdyż zebrano 20.800zł. Po skończonej aukcji wszyscy bawili się  do samego rana! DJ Miron nie pozwolił siedzieć, różne tańce wypełniały kolejne godziny zabawy. Nie obyło się oczywiście bez hitu wszystkich parkietów w Polsce , piosenki zespołu Weekend –Ona tańczy dla mnie, do którego, wodzirej uczył gości specjalnego układu tanecznego. O godz.5.00 zakończyliśmy bal Charytatywny.

I to już historia… a za rok ???  

„JUBILEUSZOWY  XV  BAL CHARYTATYWNY W DRAWNIE”.

Organizator serdecznie dziękuje  wszystkim uczestnikom balu, wszystkim darczyńcom i ludziom dobrej woli za wszelką dobroć, która bije i płynie z ich serc przez te 15 lat. Szczególne podziękowania dla Państwa Danuty i Romana Kłoda z Barlinka (Biuro Rachunkowe Kłoda) za wsparcie finansowe imprezy.

 

Poniżej przedstawiamy wykaz  darczyńców darów na aukcję:

 

1.Wojewoda Zachodniopomorski – obraz z autografem Michalczewskiego

 

2.Poseł na Sejm RP-Stanisław Wziątek - statuetkę „Darz Bór”

 

3.Ks.Maciej Szmuc -  dyr. Caritas w Szczecinie-obraz z Haiti

 

4.Burmistrz Drawna-Andrzej Chmielewski - Obraz z ramą.

 

5.Klub plastyczny „IMPRESJA” w Choszcznie - 2 obrazy

 

6.Hotel Restauracja Solaria -3 pizze GIGANT

 

7.Bącelak Magdalena z Niemieńska - biżuteria i witraże.

 

8.Pilzys Jadwiga z Zatonia - nalewki, syropy, weki z grzybkami.

 

9.Izydorczyk/Topka z Podegrodzia – hity z licytacji.

 

10.Państwo Mieczkowscy z Barlinka - obraz kościół wykonany haftem

 

11.Winniccy Bogdana i Bolesław - 3 obrazy kwiaty.

 

12.Magda Halina z Drawna – hafty w ramie.

 

13.Andrzej Konopelski -obraz kwiaty.

 

14.Szumotalska Elżbieta Dominikowi - tort z alkoholem.

 

15.Pracownia krawiecka” BABETKA” Kalisz Pom.- wyroby ze skóry + biżuteria + szale.

 

16.Przyjaciele z Wrocławia(Antoni i Tadeusz) -przedmioty różne.

 

17.Polski Związek Piłki Nożnej w Warszawie

 

18.Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu

 

19.Bogdan Galas z Drawna

 

20.Kucharska Jolanta - Zatom

 

21.Gnysińska Jolanta - Zatom

 

22.Agnieszka Dariusz Korzeniewscy - Niemieńsko

 

23.Aleksandra Jarosław Gancarczyk 

ROK 2012


img_0296.jpg [300x249]

W restauracji hotelu Solaris w Kaliszu Pom. odbył się XIII Bal Charytatywny organizowany przez Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu. Na balu bawili się goście z Międzyzdrojów, Wolina, Świnoujścia, Szczecina, Zielonej Góry, Barlinka, Piasecznika, Choszczna, Bierzwnika, Kalisza Pomorskiego i Drawna. Na sali przy muzyce zespołu Alegro ze Skwierzyny bawiło się 71 osób. Wśród gości którzy zaszczycili swą obecnością  był Ks.Maciej Szmuc – dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecinsko-Kamieńskiej, Starosta choszczeński Lesław Śliżewski, Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, Przewodniczący Rady Powiatu Konrad Bil, Przewodniczący Rady Miejskiej w Drawnie Czesław Paszkiewicz i wielu innych zacnych gości. Tradycyjnie jak co roku Kapituła Statuetki Barnima wręczyła Filantropy za 2011 r.

 

Srebrny Filantrop otrzymali państwo:

 • Małgorzata i Bogdan Buchajczyk z Drawna.

 

Złote Filantropy otrzymali:

 • Agnieszka i Bartosz Rogal z Drawna
 • Kinga i Aleksander Dementiew z Drawna
 • Dorota i Piotr Możejko ze Szczecina
 • Aleksandra Izydorczyk i Artur Topka z Podegrodzia

 

Platynowy Filantrop trafił:

 • Państwa Jolanty i Jerzego Klimek z Drawna.

 

Nominacja na członka Kapituły Statuetki Barnima została wręczona dla Pawła Nahorskiego, po pasowaniu na członka przez Przewodniczącego Kapituły Ks.Wojciecha Kozuba.

Najważniejsze trofea zwane Barnimskimi Oscarami-Statuetki Barnima zostały wręczone dla:

 • Katarzyny i Andrzeja Chmielewskich z Kiełpina
 • Doroty i Piotra Możejko ze Szczecina 

W trakcie balu odbyła się aukcja z której uzyskano dochód w kwocie 21.000,-zł. Za ćwierć dolarówkę w formie sztabki pozłacaną 24 karatowym złotem mieszkaniec Barlinka zapłacił 2.000,-zł. za pałac prezydencki na szkle Bronisława Komorowskiego mieszkaniec Choszczna zapłacił 1.500,- zł. Licytowano złoto, srebro, obrazy, nalewki zdrowotne, torebki damskie, szale, monety , samowar i wiele innych przedmiotów.

Składamy serdeczne podziękowania ofiarodawcom wszystkich rzeczy, przedmiotów i produktów na aukcję.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom XIII Balu Charytatywnego i już serdecznie zapraszamy za rok w dniu 09.luty 2013 r. 


ROK 2009

dsc06176.jpg [300x225]

Rok 2009 był rokiem szczególnym-zorganizowaliśmy wówczas  X Jubileuszowy Bal Charytatywny...


 

14 lutego 2009r. w Walentynki odbył się w Drawnie X Jubileuszowy Bal Charytatywny organizowany przez Parafialny Zespół Caritas w Barnimiu. Patronat nad imprezą sprawowali:

- Dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej Ks.Maciej Szmuc

- Wicewojewoda Zachodniopomorski Andrzej Chmielewski

- Burmistrz Drawna Ireneusz Rzeźniewski.

 

Jak co roku w trakcie balu wręczane są Filantropy za hojność podczas aukcji na poszczególnych balach. I tak:

 

Brązowego Filantropa za rok 2008 otrzymali:

Maryla i Bolesław Szymala – Szczecin

Katarzyna i Christian Hoppe –Dania

Władysława i Jerzy Słodkowscy –Drawno

Jolanta i Dariusz Cimirscy- Drawno

 

Srebrne Filantropy za rok 2008 otrzymali:

Kinga i Aleksander Dementiew –Drawno

Katarzyna i Andrzej Piotrowicz – Szczecin

 

Złote Filantropy za rok 2008 otrzymali:

Alicja i Krzysztof Liszowscy -Szczecin

Mariola i Andrzej Komarzańscy – Barnimie

Jolanta i Jerzy Klimkowie –Drawno

Renata i Paweł Nahorscy –Choszczno

Filomena i Roman Bireta –Choszczno

Bożena i Ryszard Nikorowicz –Drawno

 

Następnie Kapituła Statuetki Barnima przyznała nominacje tym osobom które ubiegały się o statuetkę a jej nie otrzymały:

1.Janina i Jerzy Łabuń – Drawno

2.Firma Poldanor – Przechlewo

3.Filomena i Roman Biretowie – Choszczno

4.Alicja, Krzysztof Liszowscy – Szczecin

5.Katarzyna i Artur Szuba –Warszawa

6.Bożena i Ryszard Nikorowicz –Drawno

7.Jolanta i Jerzy Klimek – Drawno


Statuetki Barnima 2009 otrzymały niżej wymienione pary:

 

1.Irena i Zygmunt Musialik – Drawno

2.Kinga i Aleksander Dementiew – Drawno

3.Renata i Paweł Nahorscy – Choszczno


Po wręczeniu statuetek Barnima głos zabrał Wicewojewoda Zachodniopomorski Andrzej Chmielewski, który wręczył dwa odznaczenia państwowe przyznane przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. Pierwszy to Brązowy Krzyż Zasługi dla Eugeniusza Meisingera z Barlinka i Srebrny Krzyż Zasługi dla Andrzeja Konopelskiego - Przełożonego Parafialnego Zespołu Caritas w Barnimiu.

 

Głównym sponsorem X Balu Charytatywnego był LEWIATAN - Polska Sieć Handlowa oraz:

- Urząd Miejski w Drawnie

- Jacek Ostrowski - Anglia

- Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki w Szczecinie

- Komitet Charytatywny Balu Polonii w Malmö w Szwecji

 

W balu uczestniczyło i świetnie się bawiło 118 osób. Wśród gości z Niemiec, Wolina, Świnoujścia, Szczecina, Stargardu, Olsztyna, Bydgoszczy, Barlinka, Choszczna i gm. Drawno nie mogło zabraknąć osób, które objęły patronat nad balem i przedstawicieli sponsora głównego - Lewiatan. Po ukończeniu loterii fantowej i aukcji ogłoszono jaki uzyskano dochód z imprezy. Wszystkich zaszokowało! Oczywiście pozytywnie. Dochód z imprezy wyniósł 27.000,- zł.

W ten sposób ogólny dochód z 10-ciu bali wyniósł 110.000,- zł

 

Wszystkim uczestnikom X Balu Charytatywnego składamy serdeczne podziękowania, za Wasze dobre serce, za hojność, za obecność na naszych balach przez kolejne lata. Za to, że w myśl motta, które nam przyświecało w trakcie balu : „Bawimy się z serca  dla dzieci”, tak też bawiliście się.

 

BÓG ZAPŁAĆ
 

Oto kilka przedmiotów, które zostały najdrożej zlicytowane:

1. Srebrne spinki Premiera Donalda Tuska             - 1500.00zł

2. Rzeźba Żyda trzymającego w ręku 1 grosz         - 1000.00zł

3. Rzeźba Egipcjanka                                                - 800.00zł

4. Narzuta + 4 poduszki                                            - 710.00zł

5. 3 serwety na stół                                                   - 700.00zł

6. Szklana kula z godłem Państwa i zdjęcie z autografem Donalda Tuska

                                                                                    - 610.00zł

 

Słowa podziękowania kierujemy do:

- Dyrektora Zespołu Szkół Nr 1 w Choszcznie

- Jerzego Klimka i jego pracowników

- Andrzeja Rusina

- Bogdana Galasa

- Marka Ostrowskiego

- Darka Cimirskiego

- Posterunku Energetycznego Drawno

- Druhów z OSP Drawno

 Słowa podziękowania i uznania składamy firmie „Bale” z Drawna.

 

 


ROK 2008

dsc00287.jpg [300x225]

"Światu potrzeba dziś więcej wrażliwych serc niż zimnej stali"                                         

(Kardynał Stefan Wyszyński)

Ten cytat był mottem naszego balu...

 

 

O statuetkę Barnima w tym roku ubiega się 10 firm, instytucji, osób fizycznych.

Nominowani do statuetki Barnima wg Kapituły to:

 

1. Danuta Szyler z Dominikowa /Sklep spoż - przem/

2. Władysława Słodkowska z Drawna  /Sklep odzieżowy Listek/

3. Irena, Jerzy Wojtowicz z Barnimia /Sklep spoż - przem. IKA/

4. Katarzyna, Artur Szuba z Choszczna/Warszawa  /Wyd. A-SZ./

5. Katarzyna, Andrzej Piotrowicz ze Szczecina /Agencja Rekl. Nowa/

6. Bożena, Ryszard Nikorowicz z Drawna  /Firma Transportowa/

7. Filomena, Roman Biretowie z Choszczno  /Firma Transportowa/

8. Renata, Paweł Nahorscy z Choszczna

9. Kinga, Aleksander Dementiew z Drawna

10. Janina, Jerzy Łabuń z Drawna

O tym kto z w/w sponsorów Parafialnego Zespołu Caritas w Barnimiu otrzyma statuetkę Barnima dowiemy się już 02 lutego 2008 r. podczas IX Balu Charytatywnego, który odbędzie się w Sali Drawieńskiego Ośrodka Kultury w Drawnie. Możemy zdradzić tylko tyle iż Kapituła przyznała 2 statuetki.

 

W balu udział potwierdziło około 80 osób, aż 13 par przyjedzie ze Szczecina, 2 z Barlinka, 4 z Choszczna a 1 para z Danii.

Oprawę muzyczną zapewni  4 osobowy zespół HORYZONTY z Barlinka.

Pieniądze zbieramy oczywiście jak zawsze na letni wypoczynek dzieci z najuboższych rodzin. W roku ubiegłym zebrano najwięcej jak do tej pory bo 16.200 zł. Kwota zależna jest od przedmiotów jakie zbierzemy na aukcję i od zasobności portfeli naszych dobroczyńców.

 

W tym roku na aukcję przygotowane są prace w postaci wyrobów snycerskich i obrazów uczniów Liceum Plastycznego w Szczecinie, obrazy olejne i pastelowe pędzla Pani Bogdany Winnickiej z Drawna, fotosy z autografami znanych i lubianych gwiazd: DODA, ICH TROJE, MANDARYNA, T.LOVE, PAPA DANCE,
płyta z autografem zespołu Łzy, złote serduszka, haftowane obrusy , wieża Sony, weekend w hotelu SLAVIA dla dwóch osób z wyżywieniem i wycieczką limuzyną nad jezioro Turkusowe, srebrna moneta z papieżem i wiele innych.  


 


ROK 2007

aaaimg_1329.jpg [300x225] 


ROK 2004

simg1158.jpg [300x225]
 


ROK 2002

aaabal5.jpg [300x225]