NASZ WOLONTARIAT

 

wolont.jpg [300x197]Wolontariat (łac. voluntarius - dobrowolny) dobrowolna, bezpłatna, świadoma praca na rzecz innych lub całego społeczeństwa, wykraczająca poza związki rodzinno-koleżeńsko-przyjacielskie. (Wikipedia)


Także w Barnimiu działa bardzo prężnie grupa wolontariuszy, która wspiera swoim działaniem pracę naszego Parafialnego Zespołu Caritas...

Dziękujemy i zapraszamy wszystkich, którzy chcą poświęcić cząstkę siebie, aby nieść pomoc potrzebującym, którzy są przecież obok nas...

 


 

 

a2.jpg [300x416]

SPOTKANIE WOLONTARIUSZY
P.Z. CARITAS

 

 

30 sierpnia 2008 r. w Choszcznie w kościele p.w. Narodzenia NMP odbyło się spotkanie wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas z dekanatów Drawno, Choszczno, Recz.

W spotkaniu z dyrektorem Caritas Archidiecezji Szczecińsko-Kamieńskiej ks. Maciejem Szmucem wzięło udział kilkanaście osób z Bierzwnika, Pełczyc, Choszczna i Barnimia.adsc00625.jpg [300x225] Z Barnimia  wzięły udział dwie osoby Ewa Paszkowska i Andrzej Konopelski. 

W kościele przywitał wolontariuszy Ks. dziekan Grzegorz Suchomski proboszcz parafii, który po krótkiej modlitwie zaprosił nas do salki Caritasu choszczeńskiego.

adsc00626.jpg [300x225]


Przy kawie i wspaniałych wypiekach przygotowanych przez  członkinie Caritas omawiano sprawy teraźniejsze i przyszłościowe Caritas. Było bardzo miło, szkoda tylko, że takie spotkania odbywają się tylko raz w roku.

a3.jpg [300x214]