Nasz wielki Jubileusz

 

Nasz Parafialny Zespół Caritas JUBILEUSZ XV LECIA CARITAS W BARNIMIU


W minioną sobotę (14.04.2012 r.) w kościele parafialnym p.w. NSPJ w Barnimiu rozpoczęły się uroczystości Jubileuszu XV-lecia Parafialnego Zespołu Caritas w Barnimiu. Mszę świętą odprawił Ks. Kanonik Maciej Szmuc dyrektor Caritas Archidiecezji Szczecińsko Kamieńskiej w koncelebrze z Ks. Kanonikiem Sławomirem Kokorzyckim – wicedyrektorem Caritas i proboszczem parafii Barnimie Ks. Wojciechem Kozubem. Msza św. rozpoczęła się  wprowadzeniem pocztu sztandarowego  Caritas. Po zakończeniu nabożeństwa wszyscy nasi zaproszeni goście udali się pod adres Barnimie 4a, gdzie mieści się biuro Caritas Barnimie.

NASZ ADRES

W obecności prawie 90 gości ceremonii otwarcia biura i symbolicznego przecięcia wstęgi, dokonali: Ks. Maciej Szmuc – dyrektor Caritas, Burmistrz Drawna Andrzej Chmielewski, proboszcz Parafii Barnimie Ks. Wojciech Kozub i Przełożony P. Z. Caritas w Barnimiu Andrzej Konopelski. Po otwarciu i poświęceniu biura, którego dokonał Ks. Kanonik Sławomir Kokorzycki, goście mogli zobaczyć nasze biuro, magazyn oraz wystawę naszego dorobku „Caritas – część 1”...

Następnie wszyscy udali się do kina Wedel w Drawnie, na część drugą wystawy pod tytułem: „XV-lecie Caritas oczyma prasy”. Na wystawie można było zobaczyć ponad 80 artykułów pióra Elżbiety Lipińskiej, Artura Szuby, Tadeusza Krawca i innych redaktorów z prasy regionalnej (Głos Szczeciński, Kurier Szczeciński i Gazeta Lubuska).

Po obejrzeniu wystawy nasi szanowni goście udali się do sali kina na uroczystą galę. Ceremonii otwarcia i powitania gości dokonał Tomasz Wacław Jabłecki z Choszczna. Po wysłuchaniu hymnu Caritas – „Ubi Caritas”, prowadzący powitał zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło już wymienionych powyżej księży, radną sejmiku woj. Zachodniopomorskiego - Krystynę Wiśniewską Bugaj, Przewodniczącego Rady Powiatu – Konrada Bila, Burmistrza Drawna Andrzeja Chmielewskiego, Przewodniczącego Rady Miejskiej w Drawnie Czesława Paszkiewicza, radnych powiatowych i gminnych, dyrektorów i prezesów oraz wszystkich szanownych, zacnych gości.

Po przedstawieniu prezentacji multimedialnej o naszej XV-letniej pracy, przygotowanej przez Dorotę Konopelską, na scenę kina Wedel prowadzący poprosił Panią Krystynę Wiśniewską Bugaj, która dokonała wręczenia trzech Gryfów Zachodniopomorskich dla dwóch najlepszych sponsorów Caritas Barnimie: Eugeniusza Meisinger z Barlinka i Jana Mateuszczyk ze Szczecina i działacza społecznego Caritas Andrzeja Konopelskiego, który również z rąk burmistrza Drawna i Przewodniczącego Rady Miejskiej w Drawnie otrzymał statuetkę DRAWIANINA ROKU.

Na naszej stronie przedstawiamy Państwu listę wszystkich osób wyróżnionych podczas tej gali, a było komu dziękować....

Po wręczeniu wszystkich medali, odznaczeń i wyróżnień rozpoczął się program artystyczny, przygotowany przez Chór Pogodna Jesień z Choszczna. Chór zaprezentował  10 piosenek ludowo – religijnych. Za piękny koncert w wykonaniu wspomnianego chóru organizatorzy wręczyli dość pokaźny kosz z jadłem i niespodzianką, który miał umilić członkom chóru powrót do domu.

Po zakończeniu Gali Jubileuszu goście udali się na obiad do restauracji PUB w Drawnie. Podczas obiadu sponsor okazałego tortu z logo Caritas, Pan Andrzej Rusin - Piekarnia u Jana w Drawnie wraz z Przełożonym Caritas Andrzejem Konopelskim dokonali uroczystego pokrojenia tortu .

j5.jpg [300x200]