AAA
Parafialny Zespół Caritas Barnimie

Aktualności

26 stycznia 2015 20:00 | Aktualności

Rok 2015 - rokiem Caritas w Polsce! A więc to nasz rok!

 "W ciągu 25 lat udało się stworzyć strukturę, w której 44 Caritas diecezjalne oraz Caritas Polska świadczą pomoc we wszelkich obszarach ludzkiej biedy. Caritas posługują w Polsce w blisko 900 wyspecjalizowanych placówkach.

W blisko 5000 parafiach działają Parafialne Zespoły Caritas, których członkowie każdego dnia troszczą się o swoich sąsiadów. W Polsce aktywnych jest ok. 100 000 wolontariuszy Caritas, którzy codziennie świadczą pomoc potrzebującym.

Caritas organizuje także szereg ogólnopolskich akcji będących odpowiedzią na problemy społeczne. Caritas angażuje się na rzecz ofiar katastrof naturalnych w Polsce i na świecie oraz konfliktów zbrojnych na świecie. Tylko w 2014 roku Caritas Polska realizowała projekty pomocy w 20 krajach Afryki, Bliskiego Wschodu i innych. Caritas w Polsce współpracuje z Caritas Europa i Caritas Internationalis. Według badań TNS OBOP z grudnia 2014 r.

rcaritas.jpg

Caritas jest w Polsce najbardziej rozpoznawalną i najchętniej wspieraną organizacją charytatywną...".

cyt. z: www.caritas.pl/tag/polska

rok_caritas_1024x376.jpg

Drodzy Państwo, rok 2015 jest rokiem Caritas! Także naszego małego Zespołu Parafialnego Caritas w Barnimiu...

Będziemy z Państwem "w biedzie i w chwilach radości"... jeśli tylko będziemy mogli pomożemy każdej osobie, która będzie takiej pomocy potrzebowała....

Pamiętajcie Państwo - zawsze jesteśmy z Wami!

Przeczytano: 1333 razy. Wydrukuj|Do góry