29 czerwca 2015 20:10 | Aktualności

Arcybiskupie Wyższe Seminarium Duchowne w Szczecinie zaprasza na Dzień Otwartej Bramy!

Dzięki uprzejmości  Pani Krystyny Ciechanowicz z Parafialnego Zespołu Caritas w Drawnie w sobotę 20 czerwca 2015r. mogło dojść do wspólnego wyjazdu dzieci z Parafialnych Zespołów Caritas z Drawna i Barnimia, do Arcybiskupiego Wyższego Seminarium Duchownego w Szczecinie na Dzień Otwartej Bramy.

img_4656.jpgimg_4658.jpgimg_4659.jpg

Zanim jednak wyruszyliśmy w podróż dwóch panów policjantów z ruchu drogowego w Choszcznie sprawdziła trzeźwość kierowcy oraz stan techniczny naszego pojazdu. Oczywiście kontrola przebiegła pozytywnie i ruszyliśmy w drogę do Szczecina!

img_4660.jpgimg_4662.jpg

Dzieci z parafii Drawno wyjechały pod opieką ks. wikariusza Rafała Stachowiaka, Pani Ireny Kohut i Pani Krystyny Ciechanowicz, a dziećmi  z parafii Barnimie opiekowały się pani Beata Wińczyk (sołtys Konotopia), pani Helena Babiracka i pan Andrzej Konopelski.

img_4666.jpgimg_4673.jpgimg_4680.jpg

Po przyjeździe na miejsce wzięliśmy udział we mszy świętej, a następnie udaliśmy się na Festyn. Przygotowano wiele atrakcji dla dzieci: było zwiedzanie Seminarium, zabawy sportowe i fantowe, mini boisko, wybijanie monet, wozy strażackie, jazda konna, militaria i walki rycerskie.

img_4686.jpgimg_4700.jpgimg_4703.jpg

img_4714.jpgimg_4730.jpgimg_4776.jpg

Każde dziecko, które wystartowało w konkursie sprawnościowym w poszczególnych konkurencjach: narty, złap piłkę, latający talerz, worki, szczudła i skakanka, oprócz zdobywanych nagród, otrzymywały dodatkowe bony na napoje, lody, ciasto, watę cukrową, grochówkę i kiełbaski.

img_4787.jpgimg_4760.jpgimg_4764.jpg

Największą atrakcją Festynu okazał się „basen z  pianą” - atrakcja przygotowana przez dzielnych strażaków! Zabawa była przednia.

img_4794.jpgimg_4715.jpgimg_4792.jpg

W tym czasie, na scenie opanowanej przez kleryków, alumnów i księży, występowały zespoły dziecięce i chóry.

sem_1.jpgsem_3.jpg

Ta wspaniała Impreza trwała 5 godzin i mimo  deszczyku, który  troszeczkę zmoczył dzieci, to i tak było rewelacyjnie! Dzieci wracały do domu pełne wrażeń, szczęśliwe i uśmiechnięte.

W Dniu Otwartej Bramy wzięło udział 48 dzieci.

Na pewno wrócimy tam za rok!

Dziękujemy  Parafialnemu Zespołowi Caritas w Drawnie za zaproszenie nas do wspólnej zabawy!

Zapraszamy do fotogalerii=>